НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ІНКЛЮЗИВНИХ КЛАСІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ «ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ: БАЛАНС МІЖ КРЕАТИВНІСТЮ І ВИМОГАМИ ЗАКОНОДАВСТВА»

????Сучасна освіта прагне створити рівні можливості для всіх учнів, незалежно від їхніх індивідуальних особливостей. ????Саме тому ініціатива проведення навчально-методичного семінару на тему «Інклюзивне навчання: баланс між креативністю і вимогами законодавства» стала важливим кроком у підвищенні професійної компетентності педагогів.

????Захід відбувся внаслідок співпраці Центру професійного розвитку Бочечківської сільської ради та комунальною установою «Інклюзивно-ресурсний центр» Попівської сільської ради, який об’єднав вчителів інклюзивних класів, асистентів вчителя, представників адміністрації та фахівців, які працюють над створенням комфортного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами.

✍️Семінар став платформою для обговорення ключових питань, з якими стикаються педагоги, а також для пошуку ефективних рішень у поєднанні нормативних вимог із творчими методами навчання.

Основні теми семінару:

Програма заходу включала як теоретичні аспекти, так і практичні завдання.

???? Оцінювання учнів з ООП баланс між креативністю і вимогами законодавства.

Учасники отримали огляд чинного законодавства України щодо оцінювання дітей з особливими освітніми потребами.

???? Моніторингове дослідження в інклюзивних класах.

Обговорювалися проблеми, з якими найчастіше стикаються вчителі: адаптація навчальних програм, індивідуальний підхід до учнів в організації інклюзивного навчання.

???? Адаптований та модифікований матеріал для моніторингового дослідження динаміки розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Особливий інтерес викликала панельна дискусія, під час якої вчителі ділилися своїм досвідом щодо матеріалів , які вони застосовують під час моніторингового дослідження.

???? Практичний блок : ВІЗУАЛЬНИЙ РОЗКЛАД- шлях до самоорганізації дитини.

Учасники отримали цінний майстер-клас щодо виготовлення візуального розкладу та методи роботи з особливим індивідуальним підходом.

Підсумки заходу

????Семінар став не лише джерелом нових знань, а й майданчиком для професійного обміну досвідом. Учасники отримали практичні інструменти, які допоможуть ефективно організовувати оцінювання дітей з особливими освітніми потребами.

☝️Підсумовуючи, можна сказати, що успішна інклюзія потребує балансу між суворими нормативами та гнучкими, творчими підходами до навчання. Завдяки таким заходам педагоги отримують підтримку та нові ідеї, які допоможуть зробити освіту справді доступною для кожної дитини.

???? Дякуємо всім учасникам за активну роботу та прагнення до змін!