Для початку доречно пояснити дитині саме поняття часу на простих прикладах, не пов’язаних зі складними явищами та процесами. Це порівняння тривалості, скажімо дня та тривалості мультфільму, порівняння проміжків часу між сніданком та обідом, між завтра та сьогодні. Подальше навчання дитини часу складно без практичних завдань!
ІГРИ ДЛЯ ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ.
Всі теоретичні знання обов’язково повинні бути підкріплені практикою, а саме вправами в ігровій формі. Це відмінна «перевірка» отриманих навичок. Для засвоєння набутих знань, можна запропонувати малюкові кілька цікавих ігор:Використовуючи макет годинника – паперовий або картонний, батьки можуть спланувати дитячий день. При цьому важливо враховувати побажання дитини і вписувати в режим її пропозиції. Виставте стрілки на час, коли дитина прокидається, і запропонуйте їй далі самостійно пересувати хвилинні стрілки по ходу виконання певного завдання.
ГРА «ПРАВИЛЬНО -НЕ ПРАВИЛЬНО»
Час від часу міняйте стрілки на годиннику і питайте малюка, чи правильно показаний час. Щоб перевірити, як малюк орієнтується в поняттях «день / ніч», можна грати з ним в таку гру: вдень виставити вечірній час і запитати у дитини чи правильно показує годинник. У разі негативної відповіді попросити дитину розповісти, чому вона так думає.Під час вивчення важливо ознайомити дитину і з більш складними визначеннями – опівдні, чверть години. Для цього можна запропонувати їй пограти в автостанцію, де необхідно правильно відправляти автобуси – точно в зазначений час. Запропонуйте малюкові самостійно пересувати стрілки, вказуючи – який час потрібно обрати.